Google Aramalarında Blog Yazarını Göstermek

Google aramalarında yazar bilgilerinizin görünmesini sağlamak için neler yapılması gerektiğini anlatacağım. Öncelikle nasıl bir sonuç elde edeceğimize dair fikir oluşturması açısından önizlemesi:

Google aramalarında yazar bilgilerini göstermek

Bu işlemi gerçekleştirmek için iki yöntem uygulayabiliriz. Bu yöntemlerinin hepsinde de Google Plus hesabınızın bulunması zorunludur. Eğer hesabınız yoksa ilk önce hesap oluşturunuz.

1. Yöntem

Bu yöntem için alan adınıza ait mail hesabınızın bulunması gerekmektedir. (mail@siteadresim.com şeklinde) Eğer mail hesabınız varsa plus.google.com/authorship sayfasını ziyaret ederek mail adresinizi Google Plus profilinize bağlayabilirsiniz. Mail adresinize bir onay linki gelecek ve bu linke giderek onay işlemi tamamlanacaktır.

İkinci aşamada makale sayfanızda Yazar İsim Soyisim veya Yazar: İsim Soyisim biçiminde sizi tanımlayan bir satırın bulunması ve burada yazan ismin Google Plus profil ismiyle aynı olması gerekmektedir.

2. Yöntem

Eğer mail adresiniz yoksa bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Makale sayfanızda

<a href="https://plus.google.com/103367709575486515729?rel=author">İsim Soyisim</a>

şeklinde Google Plus profilinizi işaret eden bir link oluşturmalısınız. Ardından Google Plus profil ayarlarından Katkıda bulunduğu siteler kısmında sitenizin adresini vermeniz gerekmektedir.

Sonuç

Yukarıdaki iki yöntemden birisini uyguladığınızda bir kaç gün içerisinde Google aramalarında yazar bilgileriniz görünür hale gelecektir. Kolay gelsin...

YORUM FORMU