Mehmet YAYLACI

Merhaba! Ben Mehmet YAYLACI. 1986 yılında Konya‘da dünyaya geldim. Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. 2012 yılı Ağustos ayında biricik hayat arkadaşımla evlendim. Dünya tatlısı iki kızım var.

Eğitim Bilgilerim:

İlgi Alanlarım: Aslında bilgisayar ile ilgili her şeyle ilgiliyimdir. Donanıma merakım vardır. Yeni çıkan teknoloji ürünlerini takip ederim. Belli aralıklarla fiyat araştırması yaparım.

Yazılım konusuna gelince: Üniversite yıllarında yazılım konusunda çok zayıf olduğumdan dolayı üniversiteyi bitirdikten sonra Uzman Bilişim Akademisi‘nde 770 saat Microsoft Yazılım Uzmanlığı (MCPD) kursu aldım. Bu kursu yazılım alanındaki en büyük virajım olarak değerlendiriyorum. Kursta hem Windows hem de Web application öğrendik. Ama benim asıl ilgimi çeken web kısmı oldu. Yaptığım projenin dünyanın herhangi bir yerindeki internete bağlı olan herhangi bir bilgisayardan kullanılabilmesi güzel bir duygu. O gün bu gündür hobi olarak uğraşıyorum ASP.NET ile ve açıkcası büyük zevkte alıyorum web‘de yeni bir şeyler ortaya çıkarmaktan.

Güncelleme: "Acaba bu PHP nasıl bir şey?" sorusu üzerine siteyi bir de PHP ile kodlama merakı doğdu bende. Bu esnada aramızda büyük bir bağ oluştu ve artık PHP‘ye daha çok ağırlık verme kararı aldım. Siteyi tamamen PHP ile yeniledim.

Hobilerim: Müzik dinlemeyi çok ama çok severim. Yerli ve özellikle yabancı dizileri takip ederim. Aksiyon ve akıl oyunları olan filmler izlerim.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018