Yeni bir dünya...

Merhaba. Uzun bir kodlama aşamasından sonra nihayet kişisel blogumun altyapısı tamamlanmış durumda. Uzun zamandır hayata geçirmek istediğim bir isteğimdi kişisel blogumun olması. Blog açmaya karar verdikten sonra sıra gelmişti hangi blog sistemini kullanacağıma karar vermeye. Wordpress mi, blogsa mı yoksa dotnetblogengine mi? Veya bunlar haricindeki onlarcasından biri mi? Daha sonra içimden dedim ki: neden kendin bir blog sistemi oluşturmuyorsun. Tamamen kendi kodlarını kullandığın, kendine göre dizayn ettiğin bir sistem. İlk başlarda gözüm almadı komple bir sistemi oluşturmayı. Ama ilk adımı atıpta ilk satırlar dökülmeye başlayınca klavyemden... İşler gayet zevkli hale gelmeye başladı. Gerçi uzun ve zor bir işti açıkcası bu duruma getirebilmek siteyi. Ama bittikten sonra değdi gerçekten dedim kendi kendime. Hazır scriptlere göre belki çok eksiği var sitenin. Ama olsun, onları da zamanla tamamlayacağım elimden geldiğince.

Artık kişisel duygu ve düşüncelerimi burada paylaşacağım. Bunun yanında programlama ile ilgili bilgilerimi, tecrübelerimi veya karşılaştığım sorunları + çözümlerini de paylaşacağım sizlerle.

Bu arada merak edenler için blogu ASP.NET MVC 3 ile oluşturdum. Veri tabanı olarak MSSQL Server 2008 R2 kullandım. Neyse lafı fazla uzatmadan hepinize sevgi, sağlık ve mutluluk dolu bir hayat diliyorum. Bundan sonraki yazılarımda görüşmek üzere. Hoşçakalın...

YORUM FORMU