Yazılarda Kod Renklendirme

Yazılarda kodları nasıl visual studio daki gibi renkli hale getiririm diye uzun uzun araştırdım Google'da. Bir çok javascript çözümleri mevcuttu. Bir kaç tanesini denedim ve açıkcası hoşuma da gitmedi. Derken Visual studio için bir eklentiye rastladım. Copy As HTML eklentisi visual studio'da kodları kopyalarken sağ tıklayıp Copy AS HTML diyerek javascriptle uğraşmadan renkli kodları elde etmemizi sağlıyor.

Eklentiyi visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/98fef791-eb65-4cdf-bf84-077b98c234cf adresinden indirerek kurabilirsiniz.

Son olarak visual studio açık ise kapatıp tekrar açalım. Artık sağ tıkladığınızda Copy AS HTML seçeneğimi görebilirsiniz. Kopyaladığınız kodları direkt olarak textarea ya da kullandığınız text editor e kopyalayabilirsiniz.

Güncelleme: Eğer Visual Studio 2013 kullanıyorsanız visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/dbcb8670-889e-4a54-a226-a48a15e4cace adresindeki eklentiyi kullanabilirsiniz. Kurulumdan sonra Edit menüsünden Copy Html Markup diyerek Html formatında kopyalama yapabilirsiniz.

YORUM FORMU