Sizden Habersiz, Adınıza Hat Açılmış mı Öğrenin!

Son dönemlerde kullanıcıdan habersiz, kullanıcı adına açılan GSM hatları nedeniyle BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) adınıza açılan hatları sorgulayabileceğiniz servisini duyurdu.

Adınıza açılan bir hat, sizi hiç kullanmadığınız bir telefonun faturasını ödemek zorunda bırakabilir. İnternette de sık sık haberlerini okuduğumuz bu durum nedeniyle ve artan şikayetler üzerine, adınıza kayıtlı olan hatları sorgulayabilmeniz için BTK yeni bir servis hizmetini duyurdu.

Mobil Hat Sorgulama Sistemi

hat-sorgulama.btk.gov.tr/sorgu.php adresine girerek adınıza hat olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yapabilmek için adınıza kayıtlı bir hattın numarasını ve T.C. kimlik numaranızı ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir. Size gelen SMS şifresi ile bu sorgulamayı tamamlayabilirsiniz.

Size ait olmayan bir hat sizin adınıza kullanımda ise ilgili operatörün müşteri hizmetlerinden bu hattın kullanıma kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Turkcell hatlı telefonunuzdan 532‘yi tuşlayarak, diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 0532 532 00 00'ı tuşlayarak ulaşabilirsiniz.​​​​

Vodafone Müşteri Hizmetlerine ulaşmak için Vodafone hattınızdan 542‘yi, diğer operatörlerden ve sabit hatlardan 444 0 542‘yi arayarak ulaşabilirsiniz.

Avea Müşteri Hizmetlerine ulaşmak için ise Avea hattınızdan 500‘ü, diğer operatörlerden ve sabit hatlardan 444 1 500'ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

Mehmet YAYLACI
YORUM YAPIN