3GA Dosyasını MP3'e Çevirme

Telefonunuz ile yaptığınız ses kayıtlarını bilgisayarda kullanmak için mp3 dosyası haline getirmelisiniz. Çünkü bilgisayarda 3ga dosyaları tanınmıyor. Bu dosya formatı çevirme işlemi sandığınızdan çok daha basit. Bunun için herhangi bir converter programı kullanmanız gerekmiyor. Yapmanız gereken sadece dosya uzantısını .mp3 olarak değiştirmek. Mesela dosya adımız ses.3ga olsun. Sonundaki 3ga'yı silip yerine mp3 yazmanız yeterli. Yeni hali ses.mp3 olacaktır. Dosya uzantısını değiştirirken "Dosya adı uzantısını değiştirirseniz dosya kullanılamayabilir." şeklinde uyarı penceresi gelecektir karşımıza. Bu uyarıya Evet diyebilirsiniz.

Eğer dosya uzantısını göremiyor iseniz: Kontrol Paneli > Görünüm ve Kişiselleştirme > Klasör Seçenekleri menüsünde Görünüm sekmesinden Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğindeki işareti kaldırmanız gerekiyor.

YORUMLAR (7)

 1. yasin
  yasin
  eyvAllah kardeşim
 2. user1
  user1
  çok işime yaradı, sağolun
 3. fatma brnz
  fatma brnz
  Win xp'de yapabiliyordum bu dediğiniz ama win7'de olmuyor bunun bir yolu var mı?
  • Mehmet YAYLACI
   Mehmet YAYLACI
   Windows 7'de de aynı yöntem uygulanıyor. Dosya uzantısını değiştirmeyi yapamadınız herhalde. Yazıdaki adımları takip ederseniz yapabilirsiniz sanıyorum.
 4. Sebahattin AKSOY
  Sebahattin AKSOY
  Evet söylenilen adımları w7 işletim sisteminde uyguladım sonuca ulaştım. Fakat şöyle bir durum söz konusu oluyor. Bazı programlar tarafından kullanılamıyor. Mesela cool edit pro. Yada FL studio gibi. Bunlar normalde mp3 destekleyen programlar. Media Player gibi uygulamalarda sorunsuz çalışıyor. Yöntem güzel :) Teşekkürler paylaşım için.
 5. Nihal S.
  Nihal S.
  çok teşekkürler çok işime yaradı verdiğiniz bilgi.
 6. Lokman lokman
  Lokman lokman
  Allah razı olsun.

YORUM FORMU